Kubusie

Nauczycielki prowadzące grupę: mgr Marzena Robak, mgr Monika Sienkiewicz, nauczyciel wspomagający mgr Katarzyna Czechowska
Kubusie Kubusie

O grupie


Mamy 6 lat.  Codziennie razem będziemy spędzać wesoło czas, bawiąc się, śpiewając i tańcząc ale także wiele czasu przebywać będziemy na powietrzu spacerując i dokazując w ogrodzie przedszkolnym. Każdy rodzaj naszej działalności ruchowej, artystycznej, przyrodniczej połączymy z zabawą i odkrywaniem tajemnic otaczającego świata.

W grupie ,,Kubusiów” nabędziemy wiele nowych i pożytecznych umiejętności np. samodzielności w spożywaniu posiłków, ubieraniu się, porządkowaniu zabawek ale przede wszystkim nauczymy się stosowania zwrotów grzecznościowych, współdziałania w grupie zgodnie z ustalonymi zasadami.

Razem nauczymy się wielu wierszy, piosenek, będziemy tańczyć, malować, rysować i lepić , a po wyczerpujących zajęciach, chętnie odpoczniemy na wygodnych poduchach słuchając kołysanek, bajek, muzyki. ….

Do realizacji różnych przedsięwzięć zaangażujemy naszych rodziców którzy nie tak dawno sami byli przedszkolakami, odwiedzając naszą grupę, przypomną sobie lata dzieciństwa.

W naszej grupie nigdy nie będziemy się nudzić, bo mamy wiele pomysłów na ciekawe spędzanie czasu.

Będziemy pod kierunkiem naszych pań nabywać nowych umiejętności, by kiedyś gdy już dorośniemy: pełni wiedzy, radośnie pójść do szkoły.


PROGRAM NA PODSTAWIE, KTÓREGO PROWADZIMY DZIAŁANIA EDUKACYJNE:

Program Wychowania Przedszkolnego: ,,KOCHAM PRZEDSZKOLE”

M. A. Pleskot, A. Staszewska – Mieszek

W grupie realizujemy dodatkowo przedsięwzięcia/cykle zajęć:

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

„Uczymy dzieci programować”

„Zabawy zumbowe i taneczne”

 W grupie prowadzone są systematycznie zajęcia wyrównawcze i praca indywidualna z dziećmi w celu rozwijania ich talentów

i zainteresowań.

K K K
Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Przejdź do treści