Żabki

Nauczycielki prowadzące: mgr Aneta Siwecka, mgr Małgorzata Czerwik

O grupie


„Żabki” to grupa dzieci 6- letnich, w której prowadzone są zajęcia z wykorzystaniem różnej aktywności: werbalnej, plastycznej, muzycznej, ruchowej. Stwarzamy warunki, w których dziecko będzie mogło rozwijać się zgodnie ze swoimi możliwościami i zdolnościami. Pracujemy indywidualnie z dziećmi, szczególnie z tymi, które potrzebują naszego wsparcia. W pracy z dziećmi wykorzystujemy różnorodne metody aktywizujące.Przygotowujemy wiele uroczystości i imprez przedszkolnych, wystawy i kiermasze prac plastyczno – technicznych naszych przedszkolaków.

Współpraca z rodzicami jest dla nas równie ważna, dlatego spotykamy się na zajęciach popołudniowych, w których biorą udział rodzice wraz z dziećmi. Angażujemy rodziców w akcje, imprezy i uroczystości organizowane w naszej placówce. Przygotowujemy dla rodziców i dzieci gazetkę ,,CO ŻABKI KUMKAJĄ”

Mamy bogatą ofertę bezpłatnych zajęć dodatkowych. Prowadzimy zajęcia ruchowe, taneczne, plastyczne, które sprawiają dzieciom wiele radości. Wytwory własnej pracy dają im ogromną satysfakcję. Przedszkolaki mają możliwość pracy z różnymi narzędziami i materiałami plastycznymi oraz tworzenia prac różnorodnymi technikami. Zajęcia sprawnościowe, pozwalają dzieciom zaspokoić naturalną potrzebę ruchu, która w tym wieku jest bardzo duża, usprawniają je i uczą kontroli nad własnym ciałem. Zajęcia te zapewniają dzieciom dobre samopoczucie, miły nastrój oraz wytwarzają nawyk uprawiania sportu.

Jeśli chcesz zobaczyć jak ,,Żabki” spędzają czas w przedszkolu zobacz naszą galerię!

Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij