Motylki

Nauczycielki prowadzące: mgr Małgorzata Szyszko, mgr Katarzyna Prysak, Edyta Samuel- nauczyciel wspomagający
Motylki Motylki

O grupie


Do grupy „Motylki” uczęszczają dzieci 5-letnie. Dzieci z naszej grupy mają otwarte serca i umysły na wielozmysłowe poznawanie otaczającej rzeczywistości. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające wiedzę i samodzielność . Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu. Często bawimy się w ogrodzie przedszkolnym, lubimy również wychodzić na spacery. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

W naszej pracy edukacyjnej stosujemy miedzy innymi metodykę M. Montessori. Dzieci spędzają czas twórczo i przyjemnie, zdobywając nowe umiejętności oraz wiedzę.

W grupie ,,Motyli” realizowane jest przedsięwzięcie dydaktyczno – wychowawcze: „Razem z rodzicami poznajemy świat” w ramach którego organizowane są popołudniowe spotkania dzieci z rodzicami, zajęcia te stwarzają możliwość poznania przyjaciół dziecka i ich bliskich, a rodzicom dają poczucie współodpowiedzialności za pracę w placówce. Działania edukacyjne integrują rodziców i dzieci, sprzyjają tworzeniu miłej i serdecznej atmosfery w naszych relacjach. Grupa ,,Motyli” to miejsce, które da każdemu dziecku mnóstwo radości i wiary we własne siły.

c a b
Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Przejdź do treści