Motylki

Nauczycielki prowadzące: mgr Małgorzata Szyszko, mgr Katarzyna Gorzelak- Skalik

O grupie


Do grupy ,,Motyli” uczęszczają dzieci 6-letnie. Pracując z naszymi dziećmi otwieramy serca i umysły na indywidualne potrzeby każdego dziecka. Stawiamy na wielozmysłowe poznawanie otaczającej rzeczywistości. Oferujemy naszym milusińskim zajęcia z zakresu rozwijania kompetencji matematycznej, komunikacyjnej, językowej, artystycznej w tym zajęcia umuzykalniające, plastyczne.

W naszej pracy edukacyjnej stosujemy miedzy innymi metodykę M. Montessori. Dzieci spędzają czas twórczo i przyjemnie, zdobywając nowe umiejętności oraz wiedzę.

W grupie ,,Motyli” realizowane jest przedsięwzięcie dydaktyczno – wychowawcze: „Razem z rodzicami poznajemy świat” w ramach którego organizowane są popołudniowe spotkania dzieci z rodzicami, zajęcia te stwarzają możliwość poznania przyjaciół dziecka i ich bliskich, a rodzicom dają poczucie współodpowiedzialności za pracę w placówce. Działania edukacyjne integrują rodziców i dzieci, sprzyjają tworzeniu miłej i serdecznej atmosfery w naszych relacjach. Przedsięwzięcie ,,Bajki i bajeczki” to idealna okazja wprowadzania dzieci w świat literatury, oraz spędzenia czasu dzieci z dorosłymi. Przedsięwzięcie  ,,Pozwól mi to zrobić samemu, czyli spotkanie  z  Montessori”  to ćwiczenia w trakcie których dzieci poprzez wykonywanie zwykłych , prostych czynności tj: przelewanie wody, przesiewanie, zabawy piaskiem i kamieniami, doskonalą swoje umiejętności manualne  i poznawcze. Grupa ,,Motyli” to miejsce, które da każdemu dziecku mnóstwo radości i wiary we własne siły.

Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij