Wolontariat

WOLONTARIAT


 

 

Wymiana wolontariuszy między organizacjami z różnych państw odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Młodzież w działaniu.
W Częstochowie od roku 2011 Wolontariatem Europejskim (bo tak nazywa się ta część programu Młodzież) zajmuje się m.in. Stowarzyszenie Wspierania Działań Młodzieży CZ-ART. Wolontariusze zgłaszają się z różnych stron Europy, stowarzyszenie dokonuje wyboru kandydatów, zdobywa środki na realizację projektu. Co ważne, wolontariusze mają zapewnione koszty podróży oraz pobytu w naszym mieście.

 

Przedszkola jako placówki goszczące wskazują zadania wolontariuszom i pomagają w ich wykonywaniu. W zamian za pomoc, wolontariusze zyskują więc możliwość zdobycia doświadczenia i fachowe poradnictwo w sprawach związanych z wychowaniem, edukacją i opieką nad dziećmi.

 

W ramach Projektu Unijnego ,,Młodzież w działaniu” gościliśmy wielu wolontariuszy z Europy i nie tylko…

 

Obecnie goszczą u nas wolontariusze, którzy przybyli z Niemiec i Hiszpanii. Zdecydowali się na przyjazd do Polski, bo zainteresował ich nasz kraj oraz możliwość pomagania w opiece i wychowaniu dzieci w naszych przedszkolach.

 

Gościliśmy wolontariuszy z:

Turcji

Turcji

Hiszpanii

Hiszpanii

Niemiec

Niemiec

Włoch

Włoch

 

 

 

 

 

Aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony http://czart.org/?page=wolontariat-europejski-2

Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Przejdź do treści