Motylki

Nauczycielki prowadzące: mgr Małgorzata Szyszko, mgr Katarzyna Słaboń,
Motylki Motylki

O grupie


Przyjazna przestrzeń sali grupy „Motylki” wyposażona w drewniane zabawki i pomoce edukacyjne kształtuje w dziecku świadomość piękna, pobudza wyobraźnie i zachęca do kreatywności. Grupa „Motylki” bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Klub Mleczaka”. Nasza inicjatywa powstała z myślą o najmłodszych – dzieciach w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. W tym wieku bardzo istotne jest wytworzenie trwałego nawyku higieny jamy ustnej, poprzez regularne szczotkowanie zębów a także spożywanie odpowiednich pokarmów. Już nawet 3 latek wie, że jego ząbki są mu bardzo potrzebne i należy o nie dbać, by rosły zdrowe i nigdy nie chorowały. W grupie ,,Motyli” realizowane jest przedsięwzięcie dydaktyczno – wychowawcze: „Logorytmika” to metoda wspierająca rozwój mowy i kompetencji językowych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poprzez zabawy ruchowe, słuchowe i słowne. Zabawy logorytmiczne: stymulują rozwój uwagi słuchowej i wzrokowej, poprzez szybkie reakcje na bodziec kształtują poczucie rytmu rozwijają czucie ciała w przestrzeni doskonalą koordynację słuchowo – ruchową rozwijają motorykę dużą i małą usprawniają planowanie ruchu zawierają rozgrzewki artykulacyjne uczą słuchania, zapamiętywania i rozumienia.
W grupie ,,Motylki” prowadzimy również cykl zajęć z integracji sensorycznej na których dzieci poznają sensoryczne zabawy aktywizujące zmysły.

Harmonogram konsultacji nauczycieli z rodzicami w roku szkolnym 2023/2024 w naszej grupie:

Poniedziałek, godziny: 10:30-11:30  / 11:30-12:30 . Konsultacje odbywają się po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

M M
Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Przejdź do treści