Akcja sadzenia dębów upamiętniających częstochowian – uczestników Powstań Śląskich

W dniu 20.05.2021r w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość związana z uhonorowaniem pamięci Jana Porado – częstochowianina zaangażowanego w działania powstańcze.

To wydarzenie było podsumowaniem naszych działań związanych z wychowaniem do wartości, obecnym rokiem ustanowionym Rokiem Powstań Śląskich, podsumowaniem cyklu spotkań „Podróże po Polsce”.

Dzieci wraz z nauczycielami „zatrzymały się” na Śląsku. Poznały tradycje, zwyczaje ale też trudną i złożoną historię regionu.

Podczas uroczystości starszaki z grupy „Kubusie” wraz z nauczycielami przedstawiły wzruszający program artystyczny oraz posadziły w naszym ogrodzie dąb upamiętniający Jana Porado.

Umiejętności i wiedzę przedszkolaków mogli podziwiać m.in. zaproszeni goście – przedstawiciele; Urzędu Miasta Częstochowy, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie,

Ośrodka Dokumentowania Dziejów Częstochowy.

Szczegóły w galerii

Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Przejdź do treści