Przedsięwzięcia realizowane w grupach w roku szkolnym 2020- 2021

W roku szkolnym 2020- 2021 w poszczególnych grupach realizowane są następujące przedsięwzięcia:

 

,KODOWANIE NA DYWANIE’’

Kodowanie na dywanie- czyli programowanie bez komputera, za to z użyciem różnych przyborów: klocków, obrazków, cyfr, kolorowych kubeczków. Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych.

,,POMÓŻ MI ZROBIĆ TO SAMEMU CZYLI SPOTKANIE Z MONTESSORI’’

Głównym celem do której dążymy w metodzie Marii Montessori jest rozwijanie samodzielności oraz wiara we własne możliwości. Samodzielność w ubieraniu się, myciu, jedzeniu, zabawie, robieniu porządku itp. przekłada się na samodzielność w podejmowaniu decyzji, dokonywaniu wyborów, poszukiwaniu sposobu rozwiązania zadania. Metoda Montessori wpisuje się doskonale w terapii ręki poprzez uwrażliwianie sensoryczne (stymulację zmysłu dotyku) oraz ćwiczenia doskonalące umiejętności pisania i rysowania. Podczas stosowanie tej metody korzystamy m.in. z ruchomego alfabetu, różowej wieży, czerwonych beleczek, koralików, systemu dziesiątkowego, mapy świata.

,,GAZETKA GRUPOWA’’

To cykl miesięcznej/dwumiesięcznej gazetki grupowej skierowana do Rodziców i ich dzieci. W każdym egzemplarzu znajdują się bieżące wiadomości z życia grypy, poznane wiersze, piosenki oraz karty pracy czy łamigłówki dla najmłodszych.

,, ZABAWY ZUMBOWE I TANECZNE’’

Głównym celem przedsięwzięcia jest obcowanie dzieci z muzyką i tańcem. Zabawy zumbowe i taneczne mają zachęcić dzieci do wyrażania siebie poprzez taniec, który doskonali w nich poczucie rytmu, słuchu, swobodę i płynność ruchów. Daje możliwość przeżycia przyjemności i radości ze wspólnej zabawy. Obejmuje zabawy o charakterze integracyjnym oraz naukę elementów zumby i tańców, dostosowanych do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym.

,, KROPKI, KRESKI, ZYGZAKI’’

Przedsięwzięcie ma na celu usprawnianie motoryki małej, poprzez ćwiczenia grafomotoryczne. Ćwiczenia te rozwijają sprawność dłoni, usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową oraz przygotowują dzieci do nauki pisania. Ćwiczenia grafomotoryczne potrzebne są dziecku na każdym etapie jego rozwoju, doskonalą prawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego.

,, RADZE SOBIE Z WŁASNYMI EMOCJAMI’’

Zajęcia prowadzone są raz w miesiącu. Celem zajęć jest uświadomienie dzieciom wrażliwości wynikających z poznania i zrozumienia własnych stanów emocjonalnych oraz uczuć innych osób. Każde zajęcia poświęcone są innej emocji. Dzieci uczą się jak wyrażać emocje oraz jak radzić sobie z negatywnymi emocjami

,, ZDROWO I SPORTOWO’’

Przedsięwzięcie ma na celu aktywizacja ruchowa dzieci, przekazywanie rodzicom informacji z zakresu zdrowego stylu życia i harmonijnego rozwoju psychomotorycznego dziecka. Poprzez uświadamianie dzieci, jak ważna jest aktywność fizyczna, budujemy u najmłodszych zdrowe nawyki aktywnego życia.

Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Przejdź do treści