Sztuka i ziemia

Sztuka i ziemia


Sztuka I Ziemia

Innowacyjny model rozwoju i edukacji globalnej dla państw europejskich” to projekt edukacyjny, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Świadomość społeczna i edukacja dla rozwoju w Europie.

Projektodawcą jest Urząd Miasta Vicenza – Włochy, partnerem projektu w Polsce jest Urząd Miasta Częstochowy, a krajowym koordynatorem – Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie.

Główny cel projektu to pomoc krajom Afryki.

Na cotygodniowych zajęciach dzieci poznawały kulturę i klimat Afryki. „Podróżując” poprzez pustynię, sawannę, lasy wraz ze swym przewodnikiem – nauczycielem odkrywały, niektóre źródła problemów, związanych między innymi z brakiem żywności, wody, ochrony środowiska, dostępu do edukacji.

Prowadzona przez nauczycieli „Akcja edukacyjna” na rzecz realizacji milenijnych celów rozwoju, wspierana była pomocą i doświadczeniem Stowarzyszenia Artystów Solstizio. Artyści z Włoch poprowadzili cykl warsztatów dotyczących walki z ubóstwem, wprowadzając dzieci w tajniki sztuki ozdabiania butelek – symbolu wody. Działania artystów, kontynuowane były zgodnie z ich projektem przez nauczycieli, a efekt wspólnej pracy- butelki ozdobione różnymi technikami, wystawione zostały do sprzedaży podczas kampanii fundraisingowej. Zdobyte fundusze przekazano na realizację projektów dotyczących dostępu do wody pitnej w Burkina Faso.

W projekt zaangażowały się również inne częstochowskie placówki;

  • Przedszkola; MP nr 20, MP nr 36, MP nr 37
  • Szkoły Podstawowe; SP nr 1, SP nr 12, SP nr 33, SP nr 38, SP nr 40
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie.

 

Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij