Akademia przedszkolaka

Akademia Przedszkolaka


To zajęcia nieodpłatne, popołudniowe prowadzone przez nauczycieli przedszkola, którzy wprowadzają dzieci w tajniki otaczającego świata, rozbudzając ich pasje i zainteresowania.

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkolaki będą miały do wyboru następujące zajęcia: 

 

Logofigle– to gry i zabawy logopedyczne, jak i logorytmiczne dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. W ich trakcie prowadzone są różnorodne ćwiczenia stymulujące rozwój mowy.

 

Zaczarowane pory roku– Zaczarowane pory roku to zajęcia mające na celu rozwijanie zainteresowań przyrodniczych przez rozpoznawanie pór roku po charakterystycznych zmianach zachodzących w przyrodzie oraz ukazywanie piękna każdej z pór roku. Zajęcia będą realizowane poprzez: aktywność muzyczną (śpiew piosenek, poruszanie się w rytm muzyki), aktywność plastyczną i wrażliwość estetyczną (kolorowanie, malowanie, wycinanie, przyklejanie) oraz aktywność ruchową (zabawy ruchowe, swobodne).

 

Plastusiowo- to zajęcia manualne różnymi masami plastycznymi. Na tych zajęciach wznosimy konstrukcje z różnorodnych materiałów oraz rozwijamy sprawnością rąk i koordynacją wzrokowo-ruchową.

 

Kuchcikowo– zajęcia kulinarne dla dzieci. Podczas zajęć przedszkolaki przygotowują proste desery, ciastka, soki i inne przekąski oraz będą miały okazję do współpracy, rozwijnia zmysłów- nie tylko smaku, ale i węchu, dotyku, wzroku.

 

Bajkowy świat– to zajęcia,które dostarczają dziecku wielu ważnych informacji o otaczającym je świecie. Dziecko  znajdując się w świecie kolorów, odbiera wrażenia estetyczne, poznaje nowe treści, uczy rozpoznawać nowe techniki plastyczne oraz nabiera chęci do własnych ekspresji .

 

Sala zabaw- to miejsce przeznaczone dla najmłodszych przedszkolaków, którzy w Akademii Przedszkolaka stawiają swoje pierwsze kroki. Wspólna zabawa i mile spędzony czas ma dostarczyć im pozytywnych wrażeń, pomóc nabrać pewności siebie i dobrze poczuć się w społeczności przedszkolnej.

 

Oddział w SP 38


Łamigłówki mądrej główki- podczas zajęć dzieci będą rozwijać inteligencję, myślenie logiczne, kreatywność, twórczość, pamięć i koncentrację. Proponowane podczas zajęć zabawy pobudza motywację, zachęca do odnoszenia sukcesów, zaspokoją ciekawość poznawczą, będą kształtować wyobraźnię dzieci i zachęcać do eksperymentowania, rozwiną osobowość, wpłyną na kształtowanie zdolności komunikacyjnych i językowych, rozwiną inteligencję emocjonalną oraz będą uczyć jak radzić sobie z trudnościami i wyzwaniami.

 

Poznajemy świat zwierząt– podczas zajęć przedszkolaki będą miały okazję przenieść się do krainy zwierząt dzikich oraz udomowionych przez człowieka. Różnego typu zadania i zabawy przybliżą najmłodszym wygląd, sposób życia zwierząt oraz miejsce występowania gatunków. Proponowane podczas zajęć aktywności będą rozwijać ciekawość poznawczą dzieci, wiedzę o otaczającym nas świecie oraz uwrażliwią dzieci na los innych istot.

 

Zachęcamy do wspólnej zabawy popołudniami !

Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij