Kącik j. angielskiego

Język angielski


W naszym przedszkolu dzieci z wszystkich grup wiekowych biorą udział w zajęciach języka angielskiego dwa razy w tygodniu. W czasie tych zajęć realizowany jest :

  • „Program nauczania języka angielskiego dla dzieci Przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej” Wydawnictwo Macmillan Magdalena Appel, Joanna Zarańska.

Przedszkolaki poznają język obcy przede wszystkim przez zabawę. W wielu przypadkach jest to pierwszy kontakt dzieci z językiem obcym, w czasie różnego typu aktywności staramy się rozbudzić w nich ciekawość do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności językowych. Przedszkolaki uczestniczą w zabawach, np. muzycznych, plastycznych, ruchowych, poznają wierszyki i rymowanki, śpiewają piosenki w języku angielskim. Podczas zajęć dzieci słuchają czytanych lub opowiadanych przez nauczyciela historyjek wspomaganych obrazkami, rekwizytami, ruchem. Wykorzystując ciekawe pomoce dydaktyczne wspólnie poznają nowe słowa z najbliższego otoczenia, z zakresu codziennych czynności oraz bliskich dzieciom tematów.

 

Nasze projekty/ przedsięwzięcia


  • W ramach zajęć z j.angielskiego realizowana jest innowacja: „Myślę, działam, koduje- angielski zapamiętuję”.

Kącik j. angielskiego

„Myślę, działam, koduje- angielski zapamiętuję” to cykl zajęć skierowanych do starszych grup na których wprowadzane są elementy programowania i kodowania. W świecie informatyki to angielski jest podstawowym językiem komunikacji. Wprowadzenie innowacji nie tylko urozmaici zajęcia, ale także pobudzić pracę dzieci w nieco inny sposób niż w czasie regularnych zajęć, co skutkować będzie szybszym przyswojeniem i utrwaleniem nowego słownictwa.

 

  • „English Special days”. Z radością informujemy, że nasza placówka zgłosiła się do realizacji projektu edukacyjnego, podczas którego przedszkolaki będą miały okazję w ciekawy sposób poznać szczególne dni celebrowane w krajach anglojęzycznych.

Kącik j. angielskiego

Kontakt

 


Kontakt mailowy: a.gawinska@38mpczest.onmicrosoft.com

Galeria zdjęć 2022/23


 

Galeria zdjęć 2021/22


Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Przejdź do treści