Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 ( Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).
CELE PROJEKTU WYNIKAJĄCE Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ
Wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju.
Tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki.
Tworzenie warunków pozwalających na bezpieczną, samodzielną eksplorację otaczającej dziecko przyrody,stymulujących rozwój wrażliwości i umożliwiających poznanie wartości oraz norm odnoszących się do środowiska przyrodniczego, adekwatnych do etapu rozwoju dziecka.
Realizacja
Moduł I
Kodeks ekologa
Eko- co to właściwie znaczy?
Moduł II
Wycieczka do lasu
Las w słoiku
Studio pogody
Wycieczka do Owczarkowej zagrody
Święto drzewa
Rajd pieszy
Jesienna ścieżka sensoryczna
Wycieczka do Parku
Makieta lasu „Jesienny las”- zajęcia kreatywne
Moduł III
Eko- konkurs
Sprzątanie świata
Mistrzowie segregacji śmieci
Moduł IV
Zdrowo jemy- zdrowe śniadanie
Dzień Marchewki
Wycieczka do gospodarstwa ekologicznego
Wycieczka do sklepu ze zdrową żywnością