Programy

W naszej grupie realizowany jest program wychowania przedszkolnego „Kocham przedszkole” autorstwa M. A. Pleskot, A. Staszewskiej-Mieszek oraz program nauczania języka angielskiego „Multisensoryczna nauka języka angielskiego w przedszkolu” autorstwa E. Wodzickiej-Dondziłło .

Programy zajęć dodatkowych wykorzystywane w naszej grupie:

– taniec
– rytmika
– religia
– LEGO Education z elementami robotyki.

Na zajęciach dodatkowych realizowane są programy wybrane przez prowadzących, dostosowane do rodzaju aktywności.

W naszej grupie realizowane są:

Cykl zajęć „CZYTAMY DZIECIOM”

Czytanie przez rodziców oraz uczniów SP 38 bajek oraz książek polecanych przez fundację „Cała Polska czyta dzieciom”, co z jednej strony służy podnoszeniu ogólnego poziomu kultury i wiedzy, z drugiej zaś ochronie i wspieraniu zdrowia emocjonanego dziecka.

Zajęcia popołudniowe „MAMO, TATO POBAW SIĘ ZE MNĄ”

Cykl popołudniowych spotkań z rodzicami i dziećmi, gdzie poprzez wspólną zabawę tworzymy klimat wzajemnego zaufania, bezpieczeństwa, przyjaznej atmosfery.

„Gazetka 5,6 – latka” dla dzieci i rodziców”

Wydawana raz w miesiącu gazetka pozwala rodzicom na systematyczne dowiadywanie się o tematyce poruszanej na zajęciach przedszkolnych i informuje ich o zdolnościach i wiedzy dziecka.

Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij